Little Cypress-Mauriceville CISD Honor Rolls
Little Cypress-Mauriceville High School
Ninth Grade
All A
Aylee Coleman, Kaymbree Coleman, Addyson Dryden, Dominique Edwards, Ethan Fry, Jonah Fuller, Jazel Guilbeaux, Sophie Henry, Adison James, Elias Jureidini, Mikayla Landry, Evelyn Mares, Calie Marie-Frances, Karol Martinez, Madison McConnell, Madison McGuire, Janniliz Nazario Gonzalez, Franklin Ortiz, Jacob Pierce, Abrar Rahman, Kaylee Salter, Kacen Scott, Reece Smith, Ella Stephenson, Brooke Tinsley, Keylie Washburn
A/B
Caden Anderson, Jaila Andy, Caroline Arabie, Raymond Arrington, Ann Borel, Jillian Brown, Taylor Bull, Reid Burman, Dawson Carpenter, Kaylin Clarke, Kaydance Coursey, Brianna Edwards, Alana Flores, Ryan Garcia, Kyler Gardovsky, Haiden Haure, Kyler Heathcoe, Briana James, Paloma Leon, Johnathan Lingo, Rylee Lofton, Mylashia Mahoney, Aydan Montoya, Abby Moore, Ri’Asia Nelson, Tyler Newell, Aleya Newman, Jace Pelt, Lindi Perry, Carson Phelps, Kye Phillips, Karson Potter, Ava Rambo, Elena Salinas, Sadie Schroeder, Parker Seago, Gracelynn Smith, EmmaKate Staton, Kikiyo Tarver, Alissa Tripp, Miracle Watson, Kai Welch, Ava White, Evan Worster
Tenth Grade
All A
Jessica Allen, Emily Arrowood, Amy Boaz, Jocelyn Casares, Knox DeBlanc, Mallory Dollar, Devin Dunmon, Brooklyn Elliott, Sofia Harrison, Olivia Hudnall, Harrison Jowell, Camille Kelly, Melanie Martinez, Gabrielle Moore, Emily Oldbury, Bryn Parry, Keely Parsons, Nial Patel, Jakob Perry, Christine Qi, Jessica Ridout, Shaun Singer, Mariska Steele, Caden Steiert, Kayleigh Sunday, Marissa Vaught, Kirstin Vincent, Abigayle Welch, Rhylan Wilson, Ava Wright
A/B
Valencia Allen, Kailey Arnold, Abigail Beatty, Rayna Christy, Jacelyn Cook, Lindse Crowson, David Daleo, Cameron Dougharty, Paige Dubois, Raygen Dunwoody, Haelee Fitzhugh, Karlye Font, Carter Foreman, Brenna Gordon, Tylen Guillory, Sarah Howell, Oliver Hughes, Tuan Huynh, Analisa Jennings, Haden Johnson, Rylen Johnson, Jace Kedel, Brailyn Laughlin, Norah LeBlanc, Jacob Longlois, Kolton Marple, Madison McDonald, Luke McDow, Bailey Melancon, Logan Nance, Avery Odom, Marshall Oldbury, Allee Palmer, Seth Peveto, Bryson Price, Elizabeth Quintero, Jose Reyes, Presley Rives, William Rodgers, Zoey Royer, Addison Russell, Abigail Shelly, Kaleigh Siler, Allie Smith, Madelyn Smith, Autumn Snyder, Jordyn Struwe, Cameron Tait, Parker Watkins, Shailee Watz, Emma Welch, Chloe Wells, Emma White, Annalise Williamson, Alantheon Winn
Eleventh Grade
All A
Mariah Ammons, Wesley Arabie, Kenneth Champine, Michael Charrier, Braylee Freeman, Chloe Henry, Sarah Hormell, Chloe Jacob, Evan Landry, Hallie Maddox, Allison Mai, Shelby Perry, Bailee Rogers, Katy Spruill, Natalie Sulak, Francesca Thomassee
A/B
Richard Ammean, Leyla Bonin, Penelope Brock-Hogge, Emily Brown, Paige Brown, Pierce Brown, Alexis Chesson, Alexis Chisum, Mackenzie Clark, Baylon Campton, Charles Davis, Natalie Delafuente, Logan Dunn, Cayden Dunwoody, Laykin Elmore, Alex Fenton, Annabelle Fisher, Bailey Garrison, Randy Gilley, Kimberly Goddard, Jacob Gonzalez, Chryssy Gregg, Lance Hodgkinson, Analia Ibarra, Carson Jones, Miranda Keltz, Dawson Lampman, Alexander Le, Dianna Lowe, Preston Lund, Yolanda Martinez, Gracie Miller, Keaton Morphew, Angelina Mulvaney, Yuliana Newell, Jadee Perez, Kenna Peveto, Isaiah Picard, Brenner Portie, Lane Prouse, Nathaniel Rabago, Dean Reynolds, Jonathan Rhodes, Jarves Riley, Paola Robles, Krista Romine, Tanner Stewart, Slade Stout, William Tubbleville, Ace Vandervoort
Twelfth Grade
All A
Evelyn Aldaco, Presley Alexander, Evan Barborek, Jaycie Benton, Blaize Boram, Emma Bridges, Breahna Burrows, Garrison Byerly, Madison Campise, Bryson Collier, Jenna Comeaux, Madison Corbell, Carlee Dupuy, Kaitlyn Ewing, Madeline Finn, Rebecca Forester, McKenzie Freeman, Rylee Freeman, Rylee Hargroder, Alyssa Herndon, Matalyn Hill, Abbigail Hudnall, Jacob Johnson, Lauren Keeley, Icesynce Laird, Andrew McDow, Jacob Miller, Alexandria Poole, Kaylee Potter, Tracy Qi, Dax Rodgers, Loren Rodriguez, Kori Rushing, Matthew Sherwin, Steven Simpson,
Camden Smith, Haley Taylor, Sarina Tejani, Rylea Tipton, Michael Vu, Layden Webb, Trinity Williams, Kinley Wolfford
A/B
Caleb Adams, Shannel Anderson, Kaden Baugh, Kaleigh Belden, Jacob Bergeron, Tiffany Boram, Andrew Brown, Elizabeth Brown, Hannah Brown, Juli Cabiness, Tiffany Cates, Gavin Cooper, Taylor Cormier, Cam Davis, Smantha Delacruz, Rachel Dolbear, Tryce Duclion, Sarah Duhon, Isaiah Dumas, Emilie Fife, Brandon Frisbee, Hannah Gilliam, Jonathon Guilbeaux, Brian Harrell, Olivia Hogan, Tatum Howard, Grace Huckaby, Stella Hughes, Justin James, Gunner Johnson, Khaleen Johnson, Sarah Kusek, Ashton Landry, Phoenix Lawless, Stephen Lawrence, Aaliyah LeCompte, Halle Lewis, Brice Martin, Rylee Martin, Kayla McCarver, Peyton McKee, Makenzie Meulemans, Katerina Mires, Colby Ortego, Carson Peet, Kyle Pelt, Bradley Powell, Justin Rainey, Trevor Richard, Lydia Rodgers, Klaeb Roe, Dylan Rogers, Zoe Ryan, Madeline Sanderson, Camdyn Shugart, Ezavier Smith, Jimena Solis, Cody Steiert, Macy Stewart, Hannah Tait, De Asia Tippins, Conner Trawhon, Jaiden Trussell, Alysa Weizenegger, Jaycie Wilson, Brooklynn Young, Karina Zuniga
Little Cypress Junior High
Sixth Grade
All A
Jannath Bhojani, Jaslea Bourdier, Layla Cloudy, Brody Compton, Caleb Cooley, Justus Fuller, Charley Jones, Addison LaSalle, Ashley Mai, Samuel Mashaney, Kenzie Medina, Raihan Nibir, Shalee Perkins, Jaydon Perritt, Asora Rahman, Kiersten Reed, Emmerson Richards, Tristan Royer, Sarah Santos. Jada Smith, Andrew Stark, Brock Vandervoort, Kasen Vaughn, Christopher Yeager
A/B
Lucas Anders, Noah Asbury, Makenna Baze, Taylor Bean, Aubrey Kate Blackman, Joel Bodzioch, Carter Bourke, Jude Breaux, Carson Campise, Landen Carter, Brystol Castino, Caroline Claybar, Jay Delk, Colten Dillard, MaKayla Dougharty, Colt Fisher, Isaiah Foreman, Antoine Guy, Malori Herrin, Addison Hoffpauir, Mason Istre, Kirra Ja’Arah, Christopher Jannise, Henley Kalena, Bryce Lange, Mahalia Langley, Jamaric Lawden, Kambri Leblanc, Breelyn Lemaire, Aiden Leverett, Bryce Manley, Taytum McCarver, Braxtyn McClain, Dylan McGlothin, Kaylee McGuire, Alex Medley, Mikayla Merritt, Fowler Mils, Keyli Olvera Moran, Jaxson Phelps, Anthony Phillips, Blake Rosalis, Josephine Segelke, Addisyn Smith, Trent Smith, Sutton Stanley, Landon Taylor, Makenna Thomassee, Dylan Trotti, Diego Vega Moran, Trais Williams, Summer Zimmerman
Seventh Grade
All A
Jaci Barfield, Levi Bodzioch, Gabriel Chisum, Ethan Choate, Rayne Courtier, Chloe Davis, Kinsley Doucet, Logan Forester, Gunner Fry, Ronaldo Garcia, Tyler Garcia, Mattison Glende, Madelyn Harding, Scarlett Hogge, Braydon Lampman, Kasyn McCray, Basar Nabil, Calin Nelms, Jadyn Palmer, Isaac Pinder, Matthieu Pitre, Daphne Rabago, Laurne Rickert, Daryl Robison, Ayden Scott, Dallas Smith, Allison Stevenson, Aubrey Temple, Henry Welch, Konner Williams
A/B
Rosio Alverado, Jarren Benton, Jacob Bland, Skyler Booth, Kaden Briley, Jordin Bull, Tyson Cameron, Christian Carrillo, Cynthia Cordova Rubio, Rhys Davis, Aiden Drummond, Jackson DuBose, Aiden Edwards, Hailey Ellis, Brodie Fisher, Whitney Foreman, Ledger Hinds, Aliviah Jasso, Jackson Jones, Ezequiel Leon, Logan Manshack, Amelia McFatter, Jaydan Mills, Thomas Morales, Kathryn Netterville, Xaidee Oglesbee, Zander Oglesbee, Sarah Park, Rashmi Patel, Brayden Ray, Kaylee Ray, Brooke Richard, Deacon Rogers, Cole Russell, Trace Salinas, Aiden Singer, Brett Smith, Victoria Sulak, ;.Lilly Tarver, Zachary Thomas, Reagan Turner, Zachary Villafano, Kaitlyn West, Kenlie Wiley, Wyatt Wilson, Charles Workman, Charlotte Workman, Morgan Worster
Eighth Grade
All A
Abdur Rahman, Paisley Angelle, Ovez Bheraiya, Lane Braus, Annabelle Claybar, Lacey Cupp, Colt Dryden, Payton Elliott, Tessa Erickson, Eden Frenzel, Gustavo Jacobo Vanegas, Braylon Lewis, Paige McKee, Kylie Meadows, Jada Montagne, Cooper Palmer, Kylie Reed, Bay Reynolds, Ella Russell, Mallory Russell, Jaden Scales, Cooper Smith, Rylan Vandiver, Allyson Welch, Teagun Wilson, Maira Zambrano-Mendez
A/B
Alasia Allen, Corinne Bourke, David Cordova Rubio, Landon Davis, Kinsey Dryden, Mylie Evans, Logan Frazier, Parker Freeman, William Freeman, Jackson Futch, Jakob Goleman, Camaron Kelley, Carson Kelley, Hannah LeBlanc, Ian Loncon, Stephen Lucas, Maddox Manuel, Justin McCarver, Tor’Shanti McDaniel, Amaya Meadows, Aden Mitchell, Aaliyah Morris, Conner Moss, William Payne, Rylan Pelt, Ryleigh Peveto, Taylor Rankin, Ashley Reyes, Olivia Robinson, Calder Vercher, Audrey Vice, Kylee Vincent, Olivia Walker, Kacey Wallace, Landen Ward, Catelyn Wesson, Holton White, Braden Wilcox, Braden Wilson, Brock Wissing, Asia Woodson, Victoria Young
Mauriceville Middle School
Sixth Grade
All A
Sarah Barnes, Hunter Brewer, Corban Broussard, Cole Christy, Alex Courtier, Graysen Craft, Addyson Farwell, Knox Fontenot, Mathias Moreno, Heidi James, Cyra Johnson, Kylie Martinez, Rachel McDow, Laney Reynolds, Bailey Vandagriff
A/B
Jase Blankenship, Baylee Bonnin, Ryleigh Bourgeois, Tyler Brevell, Shaelaiyne Buckly, Caeden Campbell, Ryder Clausen, Jeremy Cockerham, Lukas Davidson, Aadi Day, Danielle Edwards, Keaper Elliott, Emmanuel Escobedo, Maverick Falcon, Kyle Frank, Joseph Fuss, Gabriel Gipson, Nicholas Gomez, Paisley Gorham, Emma Griffith, Maricela Hernandez, McKenzie Hopper, Grace Hudspeth, Kaley Ibarra, Bryson Jones, Jeremiah Lee, Kaylie Leffew, Michael Mayo, Makenna Moody, Brayten Moore, Skye Myers, Lane Netterville, John Perez, Josie Permenter, Kadence Rachal, Serenity Rachal, Aubrey Riley, Aiden Roach, Dylan Sauceda, Thea Savant, Olivia Scheiderer, Madison Scott, Ethan Stephens, Ian Taylor, Jeric Touchet, Averie Vice, Jacee Webb, Greyson Weir, Addison Willson, Ace Wright, Fiarrah Young
Seventh Grade
All A
Kendall Braxton, Kassidy Burrell, Blaine Chandler, Hannah Crump, Jaxon Daigle, Cazador Edgerton, Ashtin Fountain, Henery Cullen Fregia, Emma Frisbee, Brayden Gaddis, Taylor Huckaby, Micheal Ly, Peyton Matthews, Louis McClelland, Ethan Pope, Jacob Scheiderer, Lance Scott, Nathan Sherwin, Ethan Ybarra
A/B
Abby Abrego, Maliah Askari, Samuel Barnes, Victor Castanon, Dreyden Cook, Ethan Courmier, Zelda Cowen, Arelly Delafuents, Jose Delafuente, Katherine Guerra, Jaylin Hoffpauir, Lahna Hughes, Sophia Hutchison, Zachary Johnson, Aiden Knight, Desiree Lee, Chloe Malone, Brynnen Manning, Yulia McShan, Ashlynn Mobbs, Ava Montondon, Yessenia Ortiz, Parker Phillipps, Annsley Prince, Kaylee Prouse, Brooklynn Roberts, Daniel Shoultz, Taylor Simon, Aiden Snyder, Aiden Sowell, Levi Strother, Corrine Thomas, Sierra Turner, Aubri Watzlavik, Isaiah Watzlavik, Reagan Weatherford, Samuel Winn
Eighth Grade
All A
Addison Ezernack, Bailey Gorham, Jenna Huckaby, Adrien Johnson, Claire Jowell, Kaydence Manning, Isabella Nicholas, Slaydon Pevey, Jake Raney, Kiari Walsten, Zoe Winn, Jeffery Womack, Isaac Woods
A/B
Hagen Avila, Kenedi Boutin, Trinity Burchfieldd, Sadie Causey, Addison Costner, Noah Davis, Gracie Day, Keaton Dougherty, Hopr Edgerton, Kolbiann Fountain, Alonso Garcia, Odes Gordon, Daisy Harvey, Audrey Heiner, Ashley Holmes, Jasmine Hooks, Laura Hughes, Kaitlynn Jarreau, Makenzie Johnson, Kylie Laughlin, Mckenzie Ledet, Luke Levens, Haley Long, Derek Lopez, Grant Loupe, Madison Loupe, Jade Marlatt, Carinna Mayo, Amelia Miller, Clayton Moore, Slade Nunnally, Tori Pannell, Emma Peppers, Riley Picklesimer, Clay Raney, Haylie Robson, Luke Scott, Cameron Simoneaux, Hallie Smith, Kevyn Smith, Dayton Sterling, Alexandra Stutz, Dane Sunderland, Sarah Taylor, Raelynn Wilson, Alexia Wright
Little Cypress Intermediate
Fourth Grade
All A
Elijah Julius Alex, Avery Finn Arrowood, Kayla Michelle Ballenger, Katherine Alice May Bland, Corbin Layne Campbell, Leah Nicole Crabtree, Cullen Ray Craft, Bailey June Dempsey, Eva Jolynn Fry, Jameson Brody Garrett, Audrina Nicole Garza, Brantlee Joseph Wade Gearen, Kayson Anthony George Green, Jacob Johny Griffin, Ezra Anaiah Johnson, Ennis Joseph Judge, Jordan Thomas Jureidini, Hadleigh Brooke Lakey, Nicholas Michael Langley, Katie Grace Lawrence, Allie Jo Leblanc, Chloe McCay Leonard, Maggie Jean Lofton, Madeline Rose Lowe, Jaxen James Mason, Emma Pearl McGuire, Sophia Noel Parker, Bryson Andrew Pedder, Brody Russell Perry, Breeanna Rennee Ramos, Luke Bradley Rayburn, Bentley Lane Richard, Xander Joseph Richard, Isaiah John Rodriquez, Abigail Victoria Royer, Jorge Luis Santos, Jordyn Lynn Smith, Jay Aji Spears, Macy Ann Stroud, Gabriel Frank-Pierre Thomassee, Lyndon Gage Trahan, Ally Paige Trero, Cooper Thomas Vargas, Carson Ray Vice, Lina Pige Welch, Jais Dillon Williams, Mayleigh Addyson Wright
A/B
Reginald James Abraham, Yusbel Alvarez-Pena, Brandy Michelle Anderson, Bradley Robert Oscar Anthony, Jonah Adam Asbury, Traece Austin Becker, Zachary Lee Burris, Presley Abigail Cagle, Zoey Renee Carpenter, Vanessa Kate Castillo, Lea Alice Cerkiewicz, Brylee Racheal Comeaux, Joshua James Cruz, Jaylee Erron Elam, Jackson Ryan Ellis, Christian Michael Miller Graham, Paisleigh Nichole Granger, Kyle William Ray Guillory, Makenzi Renee Gunter, Allison Joy Haynes, Aadhana Janay-Nichole Henry, Ian Frank Holden, Addelynn Raomi Evelyn Inglise, Elijah John Isaacs, Krislyn Janel Johnson, Brynlee Nicole Kemp, Layton Wade Kibodeaux, Richard Conner Kruft, Jaxon Garrett Landry, Sarah Michelle Lozano, Tyler Wayne Melton, Kendall Paige Newland, Kace Parker Omey, Chloe Anne Park, Kensleigh Jayce Phillips, Madison D’Ann Pitre, Karter Avereigh Roy, Aceson Warner Ryan, Thomas Marcus Segelke, Brynlee Rae Self, Mason Bentley Spoonemore, Ramsie Laree Stanley, Kelan Joseph Talili, Mikah Isaiah Trower, Sofia Ellen Wright
Fifth Grade
All A
Avery Grace Aulich, Case David Beatty, Lexton Wayne Beritiech, Colton Nicholas Boyle, Brylee London Burtsfield, Allison Marybell Cano, Blakely Pipkin Craft, Marren Rose Crawford, Joshua Levi David Fleetwoood, Greyson Scott Frederick, Julio Jerico Hermosillo, Ofelia Araceli Hernandez, Tay’Shawn Darnell Hill, Knox Reed Hinds, Daniel Enrique Jacobo-Vanegas, Sawyer Rae Lofton, Thomas Briggs Carlton Lucas, Caleb Donavon Mitchell, Mason Fisher Nelms, Hope Aubrey Prejean, Laila Laniya Prudhomme, Rylee Blaire Scales, Liam Paul Scarborough, Ava Jordan Shugart, Hailey Lane Smith, Lane Patrick Stephens, Kyndall Eve Temple, Peyton Ann Tilley, Hunter Charles Veitch, Leighton Ava Watkins, London Avery Watkins, Sterling Bryce Weatherford, Colton Ty West, Colbin Kenneth James Wilson
A/B
Lynzie Marie Arrington, Andrea Guadalupe Azocar-Castillo, Felicity Jade Bob, Madeline Annabelle Breaux, Barrett Lawson Burtsfield, Xy’rion Dy’Sean Cane, Keller Christian Claybar, Jena Kathleen Crabtree, Roselyn Elizabeth Crane, Dillon Clyde Crouch, Caden Glen Deets, Zennetta Kym Garrett, Katelyn Nevaeh Gloria, Aubrey Michelle Govea, Blaize Paul Hagan, Jackson Drake Hail, Kynslee Gale Haure, Kenzlee Madison Holcombe, Jessica Ibarra, Raphael Celine Latiolais, Rylee Elise Laughlin, Ryelin Maken Levy, Kenley Mae Livingston, Danielle Anne Manley, Addison Anne McCabe-Wuske, Keegan Chase Meyers, Castiel Ian Murphy, Kennedee Elise Rolen, Jaxon Lane Smith, Landyn Cole Smith, Logan Tyler Stevens, Madison Elizabeth Taylor, Brie Nichole Thibodeaux, Kevin Vlleda, Kyren Wayne Walker, Lane Wesley Wheeler, Addison Kate Wiley, Jeread Lee James Wolfe, Lorialye Faye Wright
Little Cypress Elementary
First Grade
All A
Laeton Amburn, Karlee Becker, Trishiv Bhakta, Zaxon Blayze, Ava Bonnette, Brynlee Breaux, Mila Breaux, Nichole Brown, Sterling Burch, Jaxson Carline, Kendric Champine, Noah Charles, Royce Cole-Crook, Morrious Cook Jr., Abigal Day, Eliza DeMary, Kroy Dickerson, Vada Dickson, Zyrielle Dixon, Josiah Fisher, Bryden Fontenot, Josephine Fruge, Landry Fuselier, Damian Garcia, Cameron Gaspard, Samuel Gerken, Victoria Hennigan, Cameron Jackson, Brody James, Kimberly Jannise, Chase Johnson, Elijah Johnson, Rebecka Jones, Rylinn Jones, Baylee Kemp, Gabriella Lachney, Daxton Landry, Sophia Lawson, Brooklyn Lewis, Addilyn McDonald, Killian Meixner, Reid Montgomery, Easton Nevill, Hailey Panchal, Connor Perkins, Jase Platt, Kyndal Poluk, Jadin Prescott, Laiklyn Prudhomme, Alexis Riano, Daniel Richard, Colt Risinger, Connor Runnels, Charles Ryan, Jameson Seago, Braxton Simpson, Kooper Skinner, Parker Smith, Reese Smith, Addelynne Sonnier, Everlee Struwe, Prestyn Sumrall, Jacelyn Tant, Ryker Thrailkille, Tripp Vandervoort, Adelyn Vargas, Ian Vercher, Brooklynn Verrett, Kollin Vincent, Carley Watkins, Rylee Welch, Liam White, Alaina Williamson, Maverick Wilson, Kevuan Wrighting, Lauren Wu, Juliet Zarate
A/B
Ryan Adams, Hadleigh Battise, Adalyn Blakesley, Elliott Bland, Keriann Bland, Cameron Bourque, Max Brandon, Lydia Carpenter, Deshanae Tippins-Collins, Osiris Crow, Leonel De La Cruz III, Clare Eulian, Riley Ford, Bentley Fuller, Jae’Ston Gloston, Layla Goleman, Lilly Goleman, Stevie Greer, Ashlyn Hatcher, Emery Harrington, Elias Hernandez, Eleanor Horton, Bazelee Howard, Parker Kirbow, Haidyn Leonard, Jude Lisbony, Mattie Lovelace, Kass Maldonado, Mason Manning, Jozlynn Miller, Cohen Perry, Amir Richard, Bella Richard, Joel Robbins, Charles Ryan, Ariel Thanne, Marley Trower, Hadley Weldon, Jase Wells, Brinley Williams, Maddie Wilson, Abbygail Velasquez
Second grade
All A
Laney Allen, Amelia Armstreet, Beaux Beritiech, Ahndree Breaux, Caydence Caples, Lillian Cloudy, Avery Comeaux, Easton Cox, Harper Crowell, Addilyn Dixon, Johnny Ervin, Bailey Fay, Keelie Flora, Natilynn Foster, Liam Fritz, Kenzington Green, Aria Guzman, Emma Holcombe, Ruby Horton, Nora Isaacs, Khloee Kelley, Brayden Marcus, Norah Mashaney, Camden Miller, Noah Moroah, Camden Nabor, Kenyounni Overstreet, Baylor Phillips, Addison Raflik, Alexander Ramos, Jayden Scott, Brandon Sharkey, Kyler Shillow, Caroline Shuff, Cooper Sonnier, Claire Stelly, Taylor Stout, Sadie Summers, Abigail Sunday, Harper Temple, Brandt Tipton, Aspen Torbert, Skyleigh Travis, Hannah Trott, Rowan Williams, Isaac Zarate
A/B
Audrey Alford, Devan Anderson, Brayden Askey, Arnav Bhakta, Jayden Bob, Blaine Bryan, Bleys Byrd-Fullingim, Remy Byrd-Fullingim, Oriyah Collier, Brody Crane, Hayes Crawford, Weston Dougharty, Carter Elmore, Annabeth Erickson, Kai Ezell, Eleanor Frederick, Marvin Galindo Acosta, Alessa Griffin, Paisley Hallman, Jaxson Hanks, Aiden Harrison, Anthony Harvey, Mason Henning, Jade Kelly, Errol Kemp, Cristobal Lucatero Cacho, Kinley McGlothin, Ronal Mejia Gomez, Jace Mercer, Theodore Michaelis, Kaelyn Moody, Greyson Peevey, Ridge Pope, Elizabeth Roach, Anthony Rodriguez, Kate Sargent, Brice Simon, Brody Stroud, Ryder Tarver, Regan Thane, Brantley Thibodeaux, Kinsley Trahan, Kassandra Valdez Sanchez, Kevin Velasquez, Benton Walker, Colton Walker, Jude Watson, Landon White, Parker Zavala
Third grade
All A
Jaylan Boudier, Jackson Brister, Kenley Broussard, Brandon Burnitt, Brylee Castino, Kenli Clakley, Taycee Coleman, Trystan Cooper, Emily Crouch, Cedric Ford, Kayden Freeman, Shalea Greene, Grace Guillory, Baylor Hallman, John Harris, Bentley Jackson, Ethan Jackson, Chandler Jones, Keelynn Landry, Joseph Maglothin, Jonah Mashaney, Kyliee McDonald, Emmie McFatter, Bentley Pappillion, Audrey Parsons, Avery Perkins, Ryder Ray, Victor Sanchez, Cali Stephens, Alyssa Stout, Addison Strickland, Jude Struwe, Madysen Ward, Gunner Wilson, Jacob Wu
A/B
Alan Barrera, Mathew Barrera, Kayle Battiste, Cadynce Bellon, Miah Castaneda, Alina Collazo Sanchez, James Crabtree, Caden Crowe, Conner Cupp, Oak Daigle, Avery Day, Brayden Desadier, Amilia Duhon, Baydon Fontenot, Samantha Francis, Jeffery Furlough, Kash Garcia, Daiona Garrett, Xa’Keriyah Garrett, Dominic Garza, Codee Gearen, Rustee Gearen, Noah Granger, Kristopher Hennigan, Paxon Holcomb, Walter Hope, Serenity Hunter, Kendalynn Jarvis, Katerina Lachney, Kayden Leach, Major Ledet, Averianne Marange, Michelle Martin, Brentley McDonald, Jacob Mitchell, Cameron Moore, Jackson Nealy, Kamryn Netterville, William Peevey, Samuel Picard, Juan Ponce, Santiago Quinonez-Kuku, Waylon Ricks, Zoe Rivette-Wolfford, Logan Scarborough, Kaylynn Schuff, Adrianna Singleton, Jacob Spears, Jamisyn Statum, Huntley Stephenson, Declan Sullivan, Ethan Sullivan, Bryson Taylor, Breona Tisdell, Austin Tucker, Corra Turner, Alexia Villarreal, Bentley Watkins, Marlee Watkins, Erica Wiley
Mauriceville Elementary
First Grade
All A
Abigail Faith Arrington, Annaleigh Noel Broussard, Daniel Damon Burkett, Jaxon Levi Chimeno, Brantly James Cook, Presley Nevaeh Edwards, Brady Josiah Emerson, Jesse David Evans, Joseph Ronald Gomez Perez, Jaxon Rhys Gordon, Ellia Faith Guillory, Aubree Marie Hipsley, Violet Elizabeth Holmes, Hailey Jo Horrocks, Lilly Kate Hughes, Aadalia Everly Jones, Hadley Faith Jones, Madeline Anne Kibodeaux, Havyn Tayt Lambright, Madilyn Grace Lawrence, Derick Cordail Leblanc, Levi Jackson LeFevre, Harrison Wayne Loupe, Lydia Faye Lovaas, Jackson Anthony Manning, Maddox Ryder Martin, Brody Burdette Oldbury, Lucy Lynn Perry, Riley James Peterson, Colton Blaine Putney, Hunter Lee Richard, Ryleigh Dyanna Schisler, Samantha Kate Schoenberg, Maryjane Denine Self, Jaxon Miller Simmons, Tripp Gabriel Sims, Emeri Mae Smith, Jessy Dawn Smith, Heather Belle Sterling, Owen Asis Welch, Chloe Margaret Wood, Adalyn Rose Young, Autumn Grace Young
A/B
Chloe Mae Brown, Ellis Haven Tatum Cade, Tinley Reese Dugas, Ju’Riah Mariee Frye, Ryder Dale Gallander, Alexis Anne Guillory, Kase Adam Savy Heatherly, Weston James Tincher, Zoey Francis Wood
Second Grade
All A
Brea Annette Avila, Nathaniel Liam Carreon, Kimber Marie Clausen, Vance Joseph Daigle, Rylie Noelle Davis, Brooklynn Alyse Dodson, Camila Rose Hernandez, Keagan Dale Lafauci, Kyler Blaine O’Banion, Makaila Hope Palaganas, Aldin Samuel Ramizo-Courtier, Ridley Shaeyn Saleme
A/B
Jordyn Marie Alvarez, Zoe Lauren Boudreaux, Elizabeth Marie Caswell, Skylar Rayne Duhon, Haisley Jacque-Sue Edgerton, Pierstin Rayne Elliott, Aubree Michelle Foil, Kingston James Guillory, Briana Brooke Hand, Katherine Elise Harrington-Travis, Deveron Wellington Hoffpauir, Mathew Aaron Honkomp, Kasen Matthew Jackson, Krystal Reign Jarreau, Markus Lynn Johnson, Stormie Kay LeBlanc, Olive Patricia Ann Lesher, Chloe Renae Mann, Mckenzie Grace Manning, Omar Wesley Martinez, Leslie Vanegas Mejia, Lily Elaine-Collins Munselle, Kaden Lee Owens, Molly Dianne Pope, Brealynn Kay Richard, Hadleigh Michelle Richard, Dilan Robles, Kyliin Grace Rubin, Alexis Topaz Runnels, Broden Samuel Spurlock, Anslee Jean Strandberg, Adyn Faith Sunderland, Tristan Drew Tohill, Sophia Mae Walters, Luke Christopher Woodrow
Third Grade
All A
Conner James Allen, Delilah June Arceneaux, Levi Texas Brewer, Brooklyn Michelle Broussard, Lilyth Estelle Chandler, Bria Sha’Ron Childress, Aubree Gale Clark, Jackson Evans Crocker, Aniyah Nicole Davis, Graycen Dwayne Dufour, Maricarmen Escobedo, Clifford Evans-Dunmire, Tate Rowdy John Louis Floyd, Tanner Bryant Hannon, Ava Mackenzie Hibbert, Eli Ryan Hudspeth, Aiden John James, Kirk Owen Jowell, Journey Isabella Maxwell, Jeremiah Kason McCracken, Jack Bennett McKenzie, Craigen Jon McShan, Blaine Mason Meyers, Jase Wade Robson, Jayda Lynn Schwent, Emilio Solis, Mason Garrett Stasik, Jackson Michael Sterling, Addison Rose Tincher, Zackary James Turner, Jaina Rene Wagner, Joshua Cole Watzlavik, Zoe JoAnne Weatherford, Amy Piper BriAnne West
A/B
Landon Cole Arney, Briar Alan Aycock, Case Lynn Brister, Azalea Elizabeth Campbell, Brynn Michelle Renee Craft, Sergio Abel Delafuente, Brittney Leann Doucet, Aiden Bryce Earp, Heartlynn Angel Edgerton, Ivan Espinoza, Jace Cole Evans, Myah Marie Gibbs, Riley Marie Gilbert, Trace Evan Guidry, Karson Christopher Heatherly, Trevor Liam Janise, Jaelynn Deniece Kennedy, Anthony Coleman Leblanc, Brayden Steven Long, Hanna Rose Lovell, Joie Rose Mahoney, Arli Elizabeth Martin, Siarra LeAnn McConnell, Rayleigh Marie Miller, Iliana Marie Mobbs, Peyton Harper Morgan, Elijah James Pipps, Jayden Zayne Reeves, Haylee Denise Richard, Carlos Evelio Robles, Ainsley Isabella Marie Rozean, Kayden Lee Runnels, Hunter Lee Savant, Cameron James Self, Braxston Ty Smith, Jaxton Waynne Smith, Tripp Michael Sowell, Connor Ray Taylor, Noah Blane Taylor, Brielle Jolee Vandagriff, Laurelai Grace Wilhelm, Luke O’Brien Woods
Fourth Grade
All A
Athena Mychelle Berndt, Gracelyn Ava-Leigh Bland, Caden Eugene Boudreaux, Lilyana Von Briscoe, Fatima Castanon, Valerie Ann Cezar, Celia Grace Chimeno, Kelby Scott Gallier, Riley Jo Gravett, Ava Lyn Horrocks, Carter James Loupe, Jackson Todd Loupe, Brooklyn Denise Lund, Payslee Shay Mann, Timothy John McDow, Emma Rhose-Collins Munselle, Adam Mark Prevost, Alan Joseph Ramizo-Courtier, Chloe Alyse Rhodes, Jadynn Marie Elisabeth Schexnider, Fisher James Seago, Brooklyn Kallie Simmons, Aubrey Chyanne Sims, Raelynn Nicole Vercher, Kaden James Whitesel, Braeson Paul Williams, Skylar Allen Willison
A/B
Lauralie Diane Anderson, Reagan Raye Bingham, Keaton James Brevell, Cory Easton Brewer, Kelly Lynn Carpenter, Leo Jay Cooley, Anna Belle Cornwell, Slathern Thomas Frank, Josue Jair Gomez, Emma Marie Gordon, Addison Rain Grant, Liliana Rose Hawkins, Keira Zenee Jean Hazzard, Emmily Paulina Hernandez, McKynlee Jean Hilton, Bailee Breeann Hooks, Evey Irene Leblanc, Aria Bella Marlatt, Natalie Grace Martin, McKenna Lynn McClain, Timothy Ian McClelland, Zander Gaige Meza, Marcus Drew Monceaux, Serenity Lyzabeth Patrick, Scarlet Kate Perry, Kylar Kelly Pitre, Claudia Joy Primrose, Elena Kathleen Rush, Oliver Kyle Russell, Trystan Dayle Sims, Isabella Grace Steele, Paisley Marie Telles, Karma Avery Vidalier, Hayden Lee Vilo, Isabella Rose Walters, Paisley Layne Weeks, Troy Duane Whisenant, Rhyder Scott Woods
Fifth Grade
All A
Dean Alexander Chenyworth, Brooklyn Christine Childress, Huntley Taytumn Edgerton, Mariana Sophia Guzman, Cameron Brent Knott, Kevin Bryson Manasco, Victoria Elise Rodriguez, Caleb Riley Woods
A/B
Jett Reed Allen, McKenna Raye Andrews, Skylar Keith Campbell, Aidan Paul Davidson, Kenley Nicole Dycus, Bentley Wayne Franklin, Karah LeAnne Frederick, Maddyn Elizabeth Frederick, Elliott Dane Fregia, Maddox Wayne Garcia, Noah Cole Goff, Presley Renee Gordon, Cloie Rae Haure, James Boyd Holmes, Hailey Marie Hughes, Brylie Grace Jones, Amaryn Rayne Lafauci, Emma Georgette Lange, Bryant James Lawrence, Mary Elizabeth Leffew, Madison Rose Ly, Brodey Elliott May, Brooklyn Paige Meyers, Mason Dewayne Monceaux, Adeliena Grace Moore, Cesar Gabriel Morales, Drake Asher – Louis Pond, Olivia Irene Prevost, Brooklynn Elaine Seeney, William Anthony Shoultz, Noah Michael West, Brenhan Aaron Williams.
Social Media